Ceramika

Ceramika

Pasjonujemy się sztuką. Szczególnie ceramiką i magią jej tworzenia. Villa Źródło posiada własną pracownię ceramiczną, stworzoną w 2019 roku. Na miejscu znajduje się piec do wypału, dzięki czemu w tygodniowym cyklu pobytu możliwe jest stworzenie przez naszych Gości autorskiej pracy. Oferujemy również inne formy zabawy z gliną, biskwitem i ceramiką. Na warsztatach dzieci rozwijają wyobraźnię, uczą się cierpliwości, doskonalą sensoryczne umiejętności. Zachwyca je proces powstawania małego arcydzieła z bezkształtnej błotnistej masy- jaką jest w pierwszym etapie glina. Staramy się zaciekawić najmłodszych tą formą twórczości i zarazić miłością do sztuki w ceramicznej formie. Gdy pod koniec pobytu dzieciaki otrzymują swoje gotowe wyroby- radości nie ma końca. Bezkresna kreatywność sprawia, że warsztaty te po prostu nie mogą się znudzić.

Pracownia Villi Źródło to nie tylko warsztaty. Tworzymy wolną ceramikę, każdy egzemplarz wykonywany jest wyjątkowo- bo w jednej sztuce. Nie kopiujemy utartych schematów. Kochamy to co organiczne, nieregularne i oryginalne. Inspiracje czerpiemy z natury i otaczającego świata. Wkładamy proces twórczy całe serce i sądzę, że rzeczy które tu powstają- niosą tę energię dalej.

Ceramika pozwala nam na wszystko, a co bardzo ważne- jest ekologiczna, nie zanieczyszcza środowiska, a wszystko- co nie wychodzi- znajduje swoje zastosowanie w ponownym użyciu (np. jako drenaż do donic kwiatowych ;-)).